Navigácia

 • Prijímacie konanie - výsledky + oznam zápis

  "Zápis prijatých uchádzačov na štvorročné a osemročné štúdium sa uskutoční v dňoch  22. 05. 2019 a 23. 05. 2019 v čase od 10.00 hod. do 16.00 hod."

   

  4-ročné štúdium

  Vysledky_prijimacieho_konania__-_stvorrocne_studiuim_2019-2020.pdf

   

  8-ročné štúdium

  Vysledky_prijimacieho_konania-_osemrocne_studium-2019-2020.pdf

   

 • Deň narcisov

  Deň narcisov

  Foto TU

  Žiaci tretích ročníkov sa aj tento rok zapojili do verejno-prospešnej zbierky Deň narcisov a v uliciach Bytče sa im podarilo vyzbierať 1387,54€. ĎAKUJEME 😊

 • GIRL'S DAY - IT deň pre dievčatá

  GIRL'S DAY - IT deň pre dievčatá

  Foto TU

  Lepšie raz zažiť, ako stokrát počuť!

  Girl’s Day, celosvetový deň žien v IT sa každoročne koná štvrtý štvrtok v štvrtom mesiaci v roku. Jeho šiesty ročník sa uskutočnil 25. apríla 2019 vďaka organizácii Aj Ty v IT.

  Aj naše žiačky I.A a I.B, pod vedením pani učiteľky Renáty Kotúčkovej, sa zúčastnili na Fakulte riadenia a informatiky UNIZA veľmi zaujímavých prednášok na témy - Optimalizácie inšpirované prírodou, Počítačová simulácia, Umelá inteligencia a počítačové videnie.

 • Wir sind Berliner! - Sme Berlínčania!

  Wir sind Berliner! - Sme Berlínčania!

  Foto TU

     Druhý aprílový týždeň sme  strávili na exkurzii v Nemecku. Odniesli sme si veľa zážitkov a rozšírili si poznatky o tejto krajine.

     Našu púť sme spolu s pani učiteľkou Podkrivackou a Bátorovou začali cestou do histórie v nádhernom meste Postupim. Navštívili sme rozľahlé záhrady rokokového zámku Sanssouci, poprechádzali  sa historickým námestím a dozvedeli sme sa zaujímavé podrobnosti o významnej Postupimskej konferencii.

     Z histórie sme sa premiestnili priamo do najmodernejšej časti Berlína na Potsdamer Platz, kde sa týčia najnovšie architektonické diela. Ďalej sme prešli k pozostatkom Berlínskeho múru, pri ktorom bolo pre nás ťažké pochopiť rozdelenie, ktoré stelesňoval. Deň sme zakončili naozaj neopakovateľnou vyhliadkou na celé mesto z 203 metrovej výšky veže Fernsehturm.

     Ďalšie ráno sme vyspatí a nasýtení vyrazili do centra Berlína a celkom nás pohltila živá, no pritom neuponáhľaná atmosféra nemeckej metropoly. Videli sme viaceré významné pamiatky z dávnej histórie, ako sú Brandenburská brána alebo budova Berlínskej štátnej opery, ale navštívili sme aj Checkpoint Charlie, ktorý bol významným miestom počas nie tak dávneho obdobia studenej vojny. Deň sme zavŕšili prehliadkou Nového múzea, v ktorom sme videli rozsiahle zbierky egyptského umenia a slávnu bustu kráľovnej Nefertiti.

     Exkurziu sme začali v rokokovom paláci a zakončili v prekrásnom barokovom centre mesta Drážďany, ktoré aj napriek svojej ťažkej histórii od čias Pruska až po bombardovanie počas 2. svetovej vojny dokázalo vstať z popola a zaradiť sa medzi najkrajšie mestá celého Nemecka. Jeho dominantou je palác Zwinger, v ktorom August II. začal budovať rozsiahle zbierky výtvarného umenia, ale aj prvého porcelánu v Európe – meissenského porcelánu. Myslím, že nás všetkých očarili obrazy starých majstrov ako Raffael Santi, Lucas Cranach, Rubens či Rembrandt.

     Ďakujeme pani učiteľkám za to, že si nás zobrali na zodpovednosť a umožnili nám spoznať Nemecko aj inak ako z učebníc. Domov sme prišli spokojní, plní dojmov a určite každému z nás minimálne raz prebehla hlavou slávna veta: „Ich bin Berliner“.

 • Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

  Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

  Foto TU

  “Niektoré knihy si prečítate, niektoré si užijete. A potom sú tu také, ktoré vás pohltia, vaše srdce i vašu dušu.” Joanne Harrisová

  Aj medzi našimi žiakmi sú takí, ktorých knihy dokážu pohltiť. Predstavili sa 15.4.2019 v školskom kole 65. ročníka postupovej súťaže a prehliadky v umeleckom prednese poézie a prózy detí, mládeže a dospelých -  Hviezdoslavov Kubín. Postupujúcej Štefánii Kubincovej budeme 2.5.2019  držať palce, keď bude našu školu reprezentovať v Martine.

  Poézia                                      

  1.      Štefánia Kubincová     
  2.      Anna Polláková                   
  3.      Damián Gloser            

  Próza

  2.      Daniela Hrtánková 

   

 • Okresné kolo Matematickej olympiády - Z6, Z7

  Okresné kolo Matematickej olympiády - Z6, Z7

  Dňa 9.4.2019 sa konalo Okresné kolo matematickej olympiády.

  V kategórii Z6 - PRÍMA - gratuľujeme Lucii Martinkovej k 1.miestu a Monike Lukáčovej k 2.miestu.

  V Kategórii Z7 - SEKUNDA - gratuľujeme Šimonovi Zúberovi k 2.miestu.

 • Okresné kolo Pytagoriády - P6, P7

  Okresné kolo Pytagoriády - P6, P7

  Dňa 27.3.2019 sa konalo Okresné kolo Pytagoriády.

  V kategórii P6 gratuľujeme ako jedinému úspešnému žiakovi z celého okresu Bytča žiakovi PRÍMY Petrovi Majtánovi k 1.miestu.

  V kategórii P7 - SEKUNDA - gratuľujeme Šimonovi Zúberovi k 1.-2.miestu.

 • Jazykový kvet - 2.miesto

  Dňa 10.4.2019 naši žiaci, pod vedením p. Dupkalovej, získali 2.miesto v Krajskom kole jazykovo-umeleckej súťaže, v kategórii dramatizácia v anglickom jazyku.  Srdečne blahoželáme a ďakujeme.

 • Galéria talentov - 3.miesto

  Galéria talentov - 3.miesto

  Foto TU

  Dňa 10.4.2019 žiačka triedy KVARTA Terezka Gloserová získala 3.miesto v kategórii spev ľudových piesní na Celoslovenskej súťaži Galéria talentov v Banskej Bystrici. Srdečne blahoželáme !

  Ďakujeme aj Damiánovi Gloserovi zo SEPTÍMY za hudobný doprovod.

 • Postup do celoštátneho kola SOČ

  Postup do celoštátneho kola SOČ

  Dňa 3.4.2019 sa v Kysuckom Novom Meste v Strednej priemyselnej škole informačných technológií konalo Krajské kolo Stredoškolskej odbornej činnosti.

  Žiačka III.A Janka Zoňová sa v odbore 01-Problematika voľného času umiestnila na 2.mieste a postúpila do Celoštrátneho kola.

  Držíme palce!

 • Svetové letné hry v Abu Dhabi s našim Jakubom Borovičkom

  Svetové letné hry v Abu Dhabi s našim Jakubom Borovičkom

  15.Svetové letné hry Špeciálnych olympiád v Abu Dhabi UAE.

  Zúčastnil sa ich aj žiak našej školy, z triedy OKTÁVA a reprezentoval spolu s ďalšími športovcami Slovensko.

  Jakub, je nám cťou, že si našim žiakom ! Svetové letné hry v Abu Dhabi s našim Jakubom Borovičkom - Obrázok 1:-)

 • Okresné kolo SOČ

  Okresné kolo SOČ

  Dňa 21.3.2019 sa v Krásne nad Kysucou organizovalo spojené okresné kolo SOČ okresov Bytča, Kysucké Nové Mesto a Čadca.

  Do krajského kola postúpila v odbore č.1- Problematika voľného času žiačka III.A Janka Zoňová.

  Blahoželáme a držíme palce v krajskom kole, ktoré bude 3.4.2019 v Kysuckom Novom Meste.

  ************************************************************************************************************************************

  Foto TU

  Dňa 11.3.2019 sa konalo školské kolo Stredoškolskej odbornej činnosti - SOČ.

  Do okresného kola, ktoré sa koná 21.3.2019 v Krásne nad Kysucou, sa prebojovali:

  Jana Zoňová - III.A, Natália Klundová - III.A, Jana Bachoríková - III.A, Paulína Hvorečná - septíma

  Držíme palce !!!

    

 • Krajské kolo dejepisnej olympiády

  Krajské kolo dejepisnej olympiády

  Krajské kolo 11. ročníka  Dejepisnej olympiády sa konalo 21.3.2019 v priestoroch Gymnázia Viliama Paulinyho – Tótha v Martine.

  V kategórii A nás úspešne reprezentoval študent sexty Matúš Koudela so svojím projektom Vývoj školstva v Bytči 1918 – 1928 a umiestnil sa na 4. mieste. Srdečne blahoželáme.

 • Výborné umiestnenie v krajskom kole Olympiády v anglickom jazyku!

  Výborné umiestnenie v krajskom kole Olympiády v anglickom jazyku!

        V poradí 29. ročník krajského kola Olympiády v anglickom jazyku priviedol do Čadce víťazov okresných kôl z celého Žilinského kraja. V stredu 13. februára 2019 si porovnali svoje vedomosti a zručnosti z angličtiny v priestoroch Gymnázia J. M. Hurbana.
       Zo 4 žiakov reprezentujúcich Gymnázium Bytča sa v kategórii 2A najviac darilo Anne Pollákovej, ktorá pre našu školu v silnej konkurencii vybojovala skvelé 3. miesto!   Z tohto úspechu sa veľmi tešíme. Aničke blahoželáme a zároveň ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

 • Hviezdoslavov Kubín - postup do krajského kola

  Hviezdoslavov Kubín - postup do krajského kola

  Blahoželáme Laure Červencovej z prímy k postupu do krajského kola v umeleckom prednese prózy - II.kategória Hviezdoslavov Kubín

 • Naši žiaci v projektoch eTwinning

  Naši žiaci v projektoch eTwinning

  Foto TU

  Vybraní žiaci našej školy z tried III.A, III.B a septíma sa v období od 22.októbra do 2.decembra 2018 zúčastnili dvoch medzinárodných projektov programu eTwinning. Koordinátorom za naše gymnázium bola Mgr. Renáta Kotúčková.

  Prvý projekt bol v spolupráci nášho gymnázia a Základnej školy Schulzovy sady Dvur Králové nad Labem - ČR. Názov projektu bol „Christmas post“ a žiaci počas realizácie vyrábali najskôr Mikulášske záložky a neskôr Vianočné pohľadnice (návrhy realizované na PC a vytlačené). Žiaci si navzájom vymenili výrobky klasickou poštou a naozaj to boli veľmi milé  prekvapenia.

  Druhý projekt realizovalo naše gymnázium a ďalšie tri školy: Gymnázium sv.Františka z Assisi Žilina, Gymnázium Vodňany – ČR, ZŠ a MŠ Nové Dvory – ČR. Názov projektu bol „Vianoce u nás a u vás“ a v tomto projekte žiaci na tému Vianoc vyrábali na PC Asociogramy. Tie si potom mohli prezrieť na virtuálnej nástenke programu eTwinning.

  Oba projekty boli pre nás spestrením a veľmi príjemným obohatením v predvianočnom období.

     

   

 • Prezentačná exkurzia v televízii

  Prezentačná exkurzia v televízii

  Foto TU

  Dňa 27.2.2019 bol pre nás veľký deň. Žiaci z prímy reprezentovali  našu školu v televíznej súťaži DAJ SI ČAS. Sily si zmerali so žiakmi ZŠ z Bušiniec. Aj keď sme bojovali zo všetkých síl, nepodarilo sa nám nad súpermi vyhrať. Domov sme si odniesli aspoň nové zážitky a videli sme, ako vyzerá televízne natáčanie.

 • Oznam vedúcej školskej jedálne

  Oznam vedúcej školskej jedálne

  Oznamujeme stravníkom a ich rodičom, že  od 18.3.2019  je možné odhlasovať stravu na dvoch telefónnych číslach   

   * 041 553 3855

   * 0944 100 883

  Vzhľadom k tomu, že po 14.00 hod. sa  sumarizujú podklady na  objednávanie  tovaru, prijímame  odhlášky na oboch tel. číslach

  -  deň vopred do 14.00 hod., SMS do 13.50 hod.  Na SMS neodpovedáme !

  - v pondelok od 6.30 hod. - 7.00 hod. a SMS do 6.50 hod.

  Žiadame stravníkov a ich rodičov, aby na e-mail školskej jedálne odhlášky neposielali, slúži iba na informácie ohľadom stravovania.  Ďakujeme za porozumenie!

  Doporučujeme stravníkom a ich rodičom využívať odhlaovanie telefonicky a cez stránku strava.cz.

  Mgr. Leona Kováčová - riaditeľka ŠJ

   

 • Janko, spomíname...

  Janko, spomíname...
strana:

Novinky

Kontakt

 • Gymnázium Bytča
  Štefánikova 219/4
 • 041/5523589,041/5523588, 041/5523590,
  0948 665 611

Fotogaléria