Navigácia

 • Reprezentačný ples

 • OAJ- 30.ročník OK - výsledky

  OAJ- 30.ročník OK - výsledky

       Na základe poverenia Okresného úradu, Odboru školstva v Žiline  sa  v priestoroch nášho Gymnázia konalo 15.1.2020 okresné kolo 30. ročníka OLYMPIÁDY V ANGLICKOM JAZYKU. Pri tejto príležitosti sa tu stretli žiaci gymnázií a stredných odborných škôl z okresov Žilina a Bytča, ktorí si zmerali sily v kategóriách 2A, 2B, 2C2 a 2D. Súťaž preverila ich vedomosti a zručnosti v ústnej a v písomnej časti. Všetci účastníci olympiády preukázali veľký potenciál vedomostí,  jazykové  zručnosti a tvorivosť. 

      Ďakujeme všetkým súťažiacim za účasť a predvedený výkon a postupujúcim  držíme palce pri plnení úloh v krajskom kole.

  Výsledky:

  2A_Bytca.xls

  2A_Zilina.xls

  2B_Bytca.xls

  2B_Zilina.xls

  2C2.xls

  2D.xls

    

 • VIANOČKA

  VIANOČKA

  Foto TU

  Už tradične, ako každý rok, tak aj tento rok, sme pripravili vianočný darček v podobe našej Vianočnej akadémie nazývanej Vianočka. Slávnostné otvorenie piesňou Kyrie eleison (Pane, zmiluj sa) navodilo tú správnu atmosféru, ktorú ešte viac podčiarklo vystúpenie folklórnej skupiny Mladosť a ich vianočné koledy na ľudovú nôtu. Celým programom nás sprevádzali Barbora Fuljerová a Dávid Kubošný z II.A triedy. Dievčatá zo sekundy nám pripomenuli, že pohyb je počas sviatkov nevyhnutný a predviedli nám vianočný aerobic. Veľký aplauz si vyslúžili Damián Gloser, Majka Džavíková Samuel Šimún, ktorí odspievali notoricky známe piesne z rozprávky Mrázik. Vianočné vinše a krátku scénku z tržnice si pre nás pripravili žiaci prímy, ktorí svoje vystúpenie ukončili spoločnou piesňou s triedou kvarta. A spievalo sa ďalej, dokonca i anglicky. Sekunda, kvintasexta sa predstavila s krásnou vianočnou piesňou od skupiny Boney M „Mary´s Boy Child“. Okrem vianočných čísel sa nám predviedli aj naši budúci maturanti – Ferko BielikNatália Klundová veľmi pôsobivo odtancovali rôzne tanečné štýly a trieda IV.B vystúpila s gospelovým spevom. Záver patril folklórnemu súboru a piesni, bez ktorej by Vianoce neboli Vianocami – piesni Tichá noc. Príprava na akadémiu bola náročná, preto si všetci, ktorí pridali ruku k dielu zaslúžia obdiv a vďaku. Pokojné Vianoce a šťastný nový rok Vám želajú deti a zamestnanci Gymnázia v Bytči.            

 • Beseda ako prevencia

  Beseda ako prevencia

  Dňa 11. decembra 2019 žiaci našej školy besedovali s Jánom Peťkom alias Johnym, bývalým hercom martinského divadla, moderátorom rádia Rebeca a Fun Rádia, autorom kníh Démon Chlast I. a II. Žiakom vyrozprával svoj životný príbeh spojený s alkoholovou závislosťou. Veľmi pútavým spôsobom poukázal na to, ako ľahko sa nám kvôli závislosti môže vymknúť život spod kontroly a aká ťažká je cesta späť. Johny v myšlienkach žiakov zanechal  silný odkaz. „Čas ukáže!“ Ako sám povedal...         

  Ďakujeme za inšpiratívnu besedu a veríme, že naša spolupráca bude pokračovať.

    

 • Predvianočná Viedeň

  Predvianočná Viedeň

  Foto TU

        Pravú vianočnú atmosféru môžete zažiť na  najväčších a najznámejších vianočných trhoch vo Viedni. Konajú sa každoročne na Radničnom námestí a sú povestné svojou neopakovateľnou atmosférou, vyzdobenými stromami v parku pred radnicou, množstvom stánkov s dobrotami, s vianočným punčom a s mnohými ručne vyrábanými darčekmi. Keďže sme si chceli tiež vychutnať vianočnú atmosféru, vybrali  sme sa v piatok 13.12. spolu s p.p. Ostrochovskou, Horváthovou a Syrnou na exkurziu do Viedne.

      Po absolvovaní nákupov v čokoládovni sme si spoločne pozreli   historické centrum Viedne, kde sa nachádzajú najzaujímavejšie kultúrno-historické pamiatky ako je Dóm Sv. Štefana, zámok  Hofburg, parlament, radnica aj Prírodovedecké múzeum, ktorého exponáty sme si so záujmom prezreli.

     Napriek tomu, že bol piatok trinásteho, prežili sme krásny deň a domov sme sa vrátili spokojní, s dobrou náladou a s darčekmi pre našich najbližších.

 • Olympiáda v nemeckom jazyku – kategória 2A, 2B

  Olympiáda v nemeckom jazyku – kategória 2A, 2B

  Foto TU

  Olympiáda z nemeckého jazyka  je jednou z foriem dobrovoľnej záujmovej činnosti. Jej cieľom je rozširovať a upevňovať komunikačné zručnosti žiakov v  nemeckom jazyku, rozširovať ich záujem o sebavzdelávanie a samostatnú tvorivú činnosť, zvyšovať záujem o reálie nemecky hovoriacich krajín. Veľmi nás teší záujem našich študentov o súťaž, ktorá im pomôže uplatniť sa na trhu práce a potvrdí heslo: "Englisch ist ein Muss, Deutsch ein Plus!" O dôležitosti znalostí nemeckého jazyka svedčí i podpora honorárneho konzula Nemeckej spolkovej republiky Dr. Petra Lazara, ktorý ocenil víťazov zaujímavými publikáciami.

   

  Výsledková listina 2A

   

  Poradie

  Meno žiaka

  Trieda

  Pripravovala

  1. miesto

  Šimon Koudela

  kvinta

  Mgr. Bátorová

  2. miesto

  Alexandra Gloserová

  I. B

  Mgr. Bátorová

  3. miesto

  Tamara Kmínková

  I.B

  Mgr. Bátorová

   

  Výsledková listina 2B

   

  Poradie

  Meno žiaka

  Trieda

  Pripravovala

  1. miesto

  Samuel Šimo

  IV. A

  Mgr. Bátorová

  2. miesto

  Mário Podolan

  III. B

  Mgr. Podkrivacká

  3. miesto

  Adriána Hvizdáková

  III. A

  Mgr. Podkrivacká

   

  Víťazom blahoželáme!

    

   

 • OAJ kategórie 2A, 2B

  OAJ kategórie 2A, 2B

  Foto TU

  Školské kolo Olympiády v anglickom jazyku v kategóriách 2A a 2B pozná mená víťazov 30. ročníka tejto postupovej jazykovej súťaže.  Žiaci našej školy aj tentokrát  absolvovali komplexné testovanie vedomostí v oblastiach gramatika, slovná zásoba, počúvanie a čítanie s porozumením.  Kreatívne,  nápadité aj vtipné bolo ich vysporiadanie sa s úlohami zameranými na rozprávanie, t.j. voľným rozhovorom a prácou s obrázkovým materiálom. Tu sa naplno preukázala ich pohotovosť, schopnosť za minimálny čas vymyslieť pútavý príbeh ako i celková úroveň ústneho jazykového prejavu.

  kategória 2A:        

  1. Patrik Kamas (II.B)
  2. Adriana Langerová (sexta)
  3. Adam Kolek (I.B)

  kategória 2B:

  1. Mário Podolan  (III.B)
  2. Daniel Bielik (septima)
  3. Matúš Koudela (septima)

  Srdečne blahoželáme a postupujúcim do okresného kola prajeme veľa šťastia a úspešnú reprezentáciu!

 • Bytčiansky SWAP

  Bytčiansky SWAP
 • Olympiáda v nemeckom jazyku

  Olympiáda v nemeckom jazyku

  V školskom roku 2019/2020 sa konalo školské kolo  - kategória 1B - 29.  novembra 2019. Súťažné úlohy tvorilo počúvanie, čítanie s porozumením,  gramaticko-lexikálny test, opis obrázka a rozhovor.

  Gratulujeme!

  Výsledková listina 1B

   

  Poradie      Meno žiaka          Trieda  Pripravovala

  1. miesto    Martin Vrábel       kvarta  Mgr. Podkrivacká

  2. miesto    Beáta Butková     kvarta  Mgr. Podkrivacká

  3. miesto    Sebastián Slocík kvarta   Mgr. Podkrivacká

    

 • DOD 2019 - ďakujeme všetkým

  DOD 2019 - ďakujeme všetkým
 • Matematicko-fyzikálna súťaž NÁBOJ JUNIOR

  Matematicko-fyzikálna súťaž NÁBOJ JUNIOR

  Foto TU

  Dňa 20. 11. 2019 sa na pôde nášho gymnázia konala matematicko-fyzikálna súťaž NÁBOJ JUNIOR.

  Súťaže sa zúčastnilo 13 tímov zo základných škôl z Bytče a okolia.

  Všetkým zúčastneným ďakujeme za reprezentáciu a tešíme sa na ďalší ročník súťaže.

 • Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

  Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

  Naši žiaci sa zapojili do vianočnej zbierky pre seniorov a naplnili potravinami a rôznymi potrebnými maličkosťami niekoľko krabíc. Každú obalili pekným papierom, priložili vianočné prianie a krabice potom zaniesli žiaci z III.A do domova sociálnych služieb Jesienka. Dúfame, že potešia tých, ktorým sú určené a spríjemnia im najkrajšie sviatky roka. Pretože cez Vianoce by nikto nemal byť sám!

 • Školské kolo olympiády v anglickom jazyku

  Školské kolo olympiády v anglickom jazyku

  Foto TU

  Dňa 28.11.2019 sa na našej škole konala obľúbená každoročná jazyková súťaž – Olympiáda v anglickom jazyku 2019, do ktorej sa zapojilo 13 najlepších angličtinárov, reprezentantov svojich tried. Súťažiaci boli rozdelení do dvoch kategórii: 1A (príma, sekunda) a 1B (tercia, kvarta). Test preveril vedomosti žiakov z počúvania a čítania s porozumením, z gramatiky a slovnej zásoby a nakoniec zúčastnení museli prejsť ústnou skúškou, v ktorej viedli rozhovor a tvorili príbeh na základe vizuálneho podnetu. Všetci žiaci si počínali veľmi dobre, ale víťazom môže byť len ten najlepší. Tu sú výsledky oboch kategórii:

  Kategória 1A

  1.miesto: Dorota AKANTISOVÁ

  2.miesto: Svetlana MINÁRIKOVÁ

  3.miesto: Kristína ČILLÍKOVÁ

   

  Kategória 1B

  1.miesto: Oliver SLOCÍK

  2.miesto: Maxim GROCH

  3.miesto: Ema PASTIERIKOVÁ

  Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť, víťazom srdečne blahoželáme a DoroteOliverovi budeme držať palce v okresnom kole Olympiády v anglickom jazyku, v ktorom budú reprezentovať našu školu. “ Break a leg“ .

 • Majstrovstvá okresu v streľbe zo vzduchovky

  Majstrovstvá okresu v streľbe zo vzduchovky

  Foto TU

  Vezieme si  krásne 2.miesto v streľbe zo vzduchovky - Majstrovstvá okresu základných škôl a 8ročného gymnázia. Reprezentovali nás Michal Čurlej, Jakub Závodský a Jasmina Honzová.

 • Bedminton - stredné školy Martin

  Bedminton - stredné školy Martin

  Foto TU

  26.11.2019 z Martine si odvážame ako najmladšie družstvo turnaja nádherné 3. miesto!!!

  3.miesto získali Michal Čurlej a Šimon Koudela. Ďakujeme chalanom za skvelý výkon!

  Zpomedzi 10 škôl Žilinského kraja sme sa prebojovali do semifinále. Reprezentovali nás aj dievčatá. Tie sa v skupine umiestnili na 3. mieste.

 • Bedminton - ZŠ a 8-ročné gymnáziá

  Bedminton - ZŠ a 8-ročné gymnáziá

  Foto TU

  Dolný Kubín 21.11.2019

  Chlapci ore našu školu získali 3,.miesto na kraji. Michal Čurlej a Adam Masiarik - skvelý výkon !

 • Exkurzia Londýn a okolie - Stonehenge - Bath

  Exkurzia Londýn a okolie - Stonehenge - Bath

  Foto TU

  V druhej polovici novembra, 17.-22.11.2019, sme sa vybrali navštíviť jedno z najväčších turistických lákadiel v Európe – hlavné mesto Londýn. Cieľom poznávacieho zájazdu bolo spoznať metropolu Anglicka a na pár dní si vyskúšať život v bežnej anglickej rodine. Našu exkurziu sme odštartovali na nultom poludníku v Greenwich s výhľadom na prebúdzajúce sa mesto. Nemohli sme minúť najznámejší most Tower Bridge, ani prehliadku Prírodovedného a Historického múzea. Silným zážitkom bola návšteva veľkolepého  hradu Windsor, ako  aj deň strávený v čarovnom mestečku Bath so zastávkou na tajomstvami opradenom nábožensko-rituálnom mieste Stonehenge. Povinnou zastávkou boli aj ďalšie symboly Londýna: Westminster, Big Ben, Buckinghamský palác. Pozreli sme si Trafalgarské námestie, nakupovali na Regent a Oxford Street. Londýn nás privítal nádhernou vianočnou výzdobou a netypickým počasím bez kvapky dažďa.

  Pre všetkých to bol nesmierne obohacujúci zážitok, na ktorý sa nedá zabudnúť. Všetko, o čom sme sa učili a dočítali, sme videli na vlastné oči. Navyše sme mali úžasnú príležitosť overiť si svoje jazykové zručnosti v bežnom živote.

  Ďakujeme vedeniu školy za možnosť zorganizovať túto pútavú exkurziu a cestovnej kancelárii Gadtours za sprevádzanie, cenné a užitočné rady a bohatý program. 

 • Nie je všetko pravda, čo sa zdieľa

  Nie je všetko pravda, čo sa zdieľa

  Žiaci našej školy sa zapojili do projektu, realizovaného v rámci grantového programu Žilinského samosprávneho kraja Mládež v pohybe – spolu dokážeme viac 2019. Jeho hlavným cieľom bolo zamerať pozornosť mladých na problematiku dezinformácií v mediálnom priestore. Na pôde Gymnázia Hlinská sa uskutočnili dve prednášky zamerané  na oblasť dezinformácií, konšpiračných teórií a propagandy. Odbornú stránku garantovali prednášatelia – páni Juraj Smatana a Jakub Goda. Následne bolo úlohou žiakov navrhnúť aktivitu/hru, ktorá by sa tematicky týkala dezinformácií a zároveň by sa dala využiť vo vyučovacom procese.

  Žiaci z III.B – Mário Podolan, Sára Adamčíková a Samuel Šimún zo septimy vypracovali aktivitu Poddajný jazyk. Cieľom aktivity bolo poukázať na to, ako sa môžu šíriť nepravdivé informácie, resp. informácie s mierne posunutým významom v rámci prekladovej činnosti. Často ide o preklady citlivých informácií zo sveta, pri ktorých takéto malé chyby v prekladoch môžu pozmeniť verejnú mienku ľudí.

  Aktivity všetkých siedmich zapojených škôl sú sumarizované v brožúrke, ktorá môže poslúžiť učiteľom pri vyučovaní, ale zároveň je inšpirujúcim čítaním aj pre žiakov, ktorí sa snažia získavať čo najobjektívnejšie informácie v dnešnom modernom a médiami formovanom svete.

 • Bližšie k ľudským právam

  Bližšie k ľudským právam

  Foto TU

  V tomto školskom roku sa konal už jedenásty ročník školského projektu Bližšie k ľudským právam. Do projektu sa mohli zapojiť žiaci všetkých tried. Podstatou projektu je uvažovať o dodržiavaní ĽP nielen teoreticky, na hodinách, ale aj praktickou formou. Cieľom projektu je to, aby sa mladí ľudia viac zaujímali o ľudské práva a slobody, aby si uvedomili, že rovnováha sveta je veľmi krehká a záleží len na nás, v akom svete budeme žiť.

  Každá zapojená trieda si vyžrebovala jednu krajinu, v ktorej dochádza k porušovaniu ľudských práv. Následne si vhodnou formou pripravila projekt, v ktorom priblížila , akým spôsobom, prečo a ako dochádza k porušovaniu ĽP v danej krajine.

  Žiaci boli aj v tomto školskom roku vynaliezaví a pripravili si naozaj zaujímavé prezentácie, scénky, reportáže, moderované dialógy... V závere stretnutia diskutovali a predkladali svoje návrhy a predstavy, ako by sa situácia vo svete dala zlepšiť a zmeniť. Do projektu sa zapojili žiaci z prímy, tercie, kvarty, sexty, oktávy, I.A, I.B, II.B, III.A, III.B.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Gymnázium Bytča
  Štefánikova 219/4
 • 041/5523589,041/5523588, 041/5523590,
  0948 665 611

Fotogaléria