Grant ŽSK: Podaj mi ruku! CEZHRANIČNÝ GYMNAZIÁLNY KLASTER G13 Konto ORANGE RECYKLOHRY EUROCSOLA KOMPRAX E-Twinning Záložka do knihy spája školy Enviromentálny projekt: Zlepšenie informovanosti verejnosti na úseku ochrany prírody krajiny

Grant ŽSK: Podaj mi ruku!

Naša škola uspela s projektom "Zelená trieda" v grantovom programe odboru školstva a športu ŽSK s názvom "Podaj mi ruku". Projekt pripravili Mgr. Renáta Kotúčková a Mgr. Zuzana Bučova.

Medzi výrazné prínosy projektu, ktoré oceňujú pedagógovia aj žiaci, patrí možnosť realizovať vyučovacie hodiny mimo budovu školy, v jej bezprostrednej blízkosti, čo sa premieta do zlepšenia klímy v triede; žiaci sa cítia oddýchnuto. Sú menej stresovaní, pretože nie sú v klasickej triede, podávajú lepšie výkony, poprípade sa intenzívnejšie zapájajú do aktivít, ktoré zadal učiteľ, alebo medzi sebou, keď pracujú v skupinách.

V letných mesiacoch máj a jún žiaci využívajú daný priestor aj ako čitáreň, alebo v príjemnom prostredí strávili svoje voľné hodiny. Priestor ponúka nové možnosti, žiaci zostávajú v areáli školy, kde zmysluplne strávia svoj čas.

FOTO vo Fotoalbume