Grant ŽSK: Podaj mi ruku! CEZHRANIČNÝ GYMNAZIÁLNY KLASTER G13 Konto ORANGE RECYKLOHRY EUROCSOLA KOMPRAX E-Twinning Záložka do knihy spája školy Enviromentálny projekt: Zlepšenie informovanosti verejnosti na úseku ochrany prírody krajiny

Projekty

Dňa 18.11.2021 sa žiaci septimy zúčastnili workshopu v rámci projektu: Zlepšenie informovanosti verejnosti na úseku ochrany prírody krajiny. Prebiehal pod vedením lektorky Mgr. Janky Buday Cibulkovej, PhD., ktorá pôsobí na Žilinskej univerzite.

Workshop bol tematicky rozdelený na tri časti: Územná ochrana, Druhová ochrana a Stráž prírody.

Žiaci sa formou pracovných listov a skupinovej súťaže oboznámili s najnovšími poznatkami v oblasti ekológie a ochrany prírody.

Na konci workshopu absolvovali poznávaciu aktivitu chránených rastlín a živočíchov, spojenú s odhadom výšky finančnej pokuty v prípade poškodenia alebo odcudzenia chránených druhov.

Foto vo Fotoalbume