V tomto školskom roku sa konal už jedenásty ročník školského projektu Bližšie k ľudským právam. Do projektu sa mohli zapojiť žiaci všetkých tried. Podstatou projektu je uvažovať o dodržiavaní ĽP nielen teoreticky, na hodinách, ale aj praktickou formou. Cieľom projektu je to, aby sa mladí ľudia viac zaujímali o ľudské práva a slobody, aby si uvedomili, že rovnováha sveta je veľmi krehká a záleží len na nás, v akom svete budeme žiť.
Každá zapojená trieda si vyžrebovala jednu krajinu, v ktorej dochádza k porušovaniu ľudských práv. Následne si vhodnou formou pripravila projekt, v ktorom priblížila , akým spôsobom, prečo a ako dochádza k porušovaniu ĽP v danej krajine.
Žiaci boli aj v tomto školskom roku vynaliezaví a pripravili si naozaj zaujímavé prezentácie, scénky, reportáže, moderované dialógy... V závere stretnutia diskutovali a predkladali svoje návrhy a predstavy, ako by sa situácia vo svete dala zlepšiť a zmeniť. Do projektu sa zapojili žiaci z prímy, tercie, kvarty, sexty, oktávy, I.A, I.B, II.B, III.A, III.B.