Foto TU
Dňa 20.2.2020 sa konalo školské kolo 42.ročníka prehliadky Stredoškolskej odbornej činnosti. Do školského kola sa prihlásili žiaci druhého až štvrtého ročníka.
Napísať takmer odbornú prácu nie je vôbec jednoduché. Písanie práce i samotná prehliadka každému však dala možnosť naučiť sa trpezlivosti, zodpovednosti, vytrvalosti, snahe urobiť niečo naviac. Dostali priestor overiť si svoje prezentačné schopnosti, vystúpiť zo svojej komfortnej zóny, odhodiť strach a obavy z neúspechu a byť zdravo sebavedomými mladými ľuďmi.
Tematicky boli práce rôznorodé a ukázalo sa, že naši žiaci sú nielen šikovní, zruční, empatickí, ale že majú rôznorodé záujmy. Odborná komisia v zložení p.Kotúčková, p.Syrná a p.Kupčuliak všetkým zúčastneným ďakuje za veľmi zaujímavé prezentácia.
Do okresného kola postupujú:
01 - Voľný čas - Natália Klundová (IV.A)
02 - Matematika a fyzika - Marián Gloser (III.B)
11 - Informatika - Anna Polláková, Matúš Koudela, Daniel Bielik, Samuel Šimún (septíma)
17 - Pedagogika, psychológia - Ema Švichká, Katarína Plačková (II.A)
Držíme palce !