Naši žiaci, Oliver Slocík a Lucia Mohyláková, ako aj vyučujúca Mgr. Veronika Behríková, reprezentovali našu školu na konferencii "Poď a zaži s nami dobrovoľníctvo", organizovanej Žilinským samosprávnym krajom. Svojou činnosťou inšpirujú aj ostatných žiakov školy, ktorí ich v prípade záujmu o spoluprácu kontaktujú. Počas dobrovoľníckej konferencie sa podarilo získať množstvo informácií a nadviazať spoluprácu s prítomnými dobrovoľníckymi organizáciami. Z najzaujímavejších spomenieme:
1. Červený kríž, https://redcross.sk/dobrovol/
2. Erasmus+, https://www.erasmusplus.sk/
3. Bee Volunteer, https://growni.sk/orgs/bee-volunteer/
4. Doborvoľnícke centrum Žilina, https://www.facebook.com/dczilina/
