Novinky

          • Informatická súťaž iBOBOR - výsledky

          • Od 8.11.-11.11.2010 sa naša škola zapojila do celoslovenskej informatickej súťaže iBOBOR.

            Celkovo odsúťažilo 159 žiakov našej školy v štyroch kategóriách.

            TU SÚ VÝSLEDKY iBobor.doc

            TOP výsledok v rámci celoslovenského umiestnenia (220. miesto z 3186 súťažiacich vo svojej kategórii) získal IGOR DRGONEC (8G), ktorý získava špeciálnu cenu :-). Všetkým súťažiacim ďakujeme za reprezentáciu školy a šťastlivcom, ktorí "stoja na stupňoch víťazov", srdečne blahoželáme a môžu sa tešiť na pekné ceny.

          • Mesiac úcty k starším - aktivity

          •  

            1.akcia

            Slávnostný program pre starých rodičov našich študentov :

            O akcii si prečítajte v tomto príspevku ... Pri_prilezitosti_oktobra.doc

            Poďakovania podakovanie.doc

            2.akcia

            Dňa 8.11.2010 sa s kultúrnym programom prestavili študenti našej školy členom  Klubu dôchodcov v Bytči. Srdiečka približne 30 prítomných členov klubu sme sa snažili rozveseliť ľudovými piesňami, scénkami ale aj pripravenými upečenými buchtičkami. Študentom sa dostalo okrem potlesku aj úprimné vyjadrenie vďaky predsedníčkou klubu, ktorá im zároveň  odovzdala aj sladkú odmenu.

            Foto vo Fotoalbume

          • Technická olympiáda - 5.miesto v obvodnom kole

          • Prvého ročníka „Technickej olympiády“ kategórie „A“ sa zúčastnila dvojica z III.G Lukáš Durec a Kristián Butko. Súťaž prebehla vo štvrtok 11.11.2010, kde naši študenti preukázali veľmi dobré vedomosti v oblasti techniky a prezentovali sa aj vynikajúcou zručnosťou v praktickej časti.

                               

                 ( Lukáš Durec, Kristián Butko)          ( dielo, ktoré zostrojili)

          • Medzinárodný deň boja proti fašizmu a holokaustu

          • 9. november bol OSN vyhlásený za medzinárodný deň boja proti fašizmu a antisemitizmu. V roku 1938 sa tento deň zapísal do dejín ako „Krištáľová noc“. Počas Krištáľovej noci bolo v Nemecku zavraždených viac ako 90 Židov, vypálených vyše sto synagóg a zničených 7500 židovských obchodov. Ulice zasypali trblietajúce sa kopy sklenených črepín z výkladov, okien a lustrov - odtiaľ pomenovanie Krištáľová noc. Následne bolo 30 000 Židov zatknutých a deportovaných do koncentračných táborov...
            Študenti gymnázia si tento deň pripomenuli emotívne ladenou reláciou, ktorá vhodne zdôraznila práve prebiehajúcu výstavu s názvom Anna Franková - odkaz dnešku.

            Úryvok z eseje našej bývalej študentky (8G) Patrície Micheľovej Patricia_Michelova.doc


             

          • Záložka do knihy spojuje školy

          • Aj v tomto školskom roku sa naše gymnázium zapojilo prostredníctvom školskej knižnice do česko-slovenského projektu Ústavu pro informace ve vzdělávání v Prahe – Národní pedagogická knihovna Komenského v Prahe a Slovenskej pedagogickej knižnice s názvom Záložka do knihy spojuje školy. Myšlienka projektu je naozaj výborná a realizácia aktivít spojených s výrobou a výmenou záložiek do kníh poskytuje účastníkom veľa radosti. V našom prípade záložky spájali nielen naše gymnázium s partnerskou školou - Gymnáziom vo Vranove nad Topľou, ale ešte viac upevnili výbornú spoluprácu  našich  študentov  osemročného a štvorročného štúdia  (I.G, 2.B) pri spoločných zaujímavých aktivitách.  Veľké ďakujeme patrí všetkým zúčastneným.

            S. Sitarčíková  

            Foto vo Fotoalbume                                                                                                        

          • Odborný seminár a workshop - informatika - pre maturantov

          • Dňa 22.10.2010 sa uskutočnil na našej škole odborný seminár a workshop pre maturantov z oblasti informatizácie a IKT. Seminár na škole realizujoval Institute of Next Generation Networks, vrámci realizácie projektu POPULAS.

            Foto vo Fotoalbume.

        • Futbalový turnaj
          • Futbalový turnaj

          • Futbalový turnaj- zvíťazil športový duch

            V piatok 24. 9. 2010 sa uskutočnil školský turnaj chlapcov v malom futbale na našom novom multifunkčnom ihrisku.

            Zúčastnili sa ho družstvá V. G, VI. G, VIII. G, II. A, II. B, IV. B. Študenti VIII. G vytvorili dve družstvá.  Boli vytvorené 2 základné skupiny – A, B (skupina A: 4 družstvá, skupina B: 3 družstvá). V skupine hralo každé družstvo s každým, víťazi oboch skupín IV. B a VIII. G sa stretli vo finále.

            Celé podujatie malo výbornú atmosféru, hra sa niesla v duchu fair play, víťazom celého podujatia bol športový duch. Majstrom školy sa stali chlapci IV. B triedy.

            Mgr. Jozef Švrhovný

          • Turnaj mladých fyzikov

          • Dňa 26.10.-28.10.2010 sa traja naši študenti zúčastnia turnaja Mladých fyzikov v Bratislave,ktorý je organizovaný Slovenskou akadémiou vied.

            Držíme im palce !

          • Prijímanie do cechu študentského

          • Dnešný deň bol výnimočný pre našich prímanov (1G) a prvákov (1A,1B). Konalo sa KABU, na ktorom boli prijatí do radov študentov, so všetkými výhodami aj nevýhodami :-)

          • Učíme sa moderne a s chuťou – tvorivá dielňa a deň projektov na Gymnáziu v Bytči

          •  

            Dom kultúry v Bytči ožil v dňoch 29. – 30. 9. 2010 mladosťou, tvorivou invenciou a múdrosťou žiakov Gymnázia v Bytči. Vo vestibule, na javisku, v šatniach i zákulisí sa ozýval veselý smiech, všade bolo cítiť nadšenie, ale i trošku trémy či napätia – len aby vystúpenie dopadlo čo najlepšie, veď pozvaní boli žiaci oboch bytčianskych základných škôl i žiaci špeciálnej základnej školy internátnej, ale i zástupcovia Žilinského samosprávneho kraja, Krajského školského úradu v Žiline, primátor mesta, členovia Rady školy, rodičovského združenia, rodičovská i ostatná verejnosť.

            Návštevníkov už hneď pri vstupe vítala veselá muzika a spev, vôňa čajov z byliniek, ktoré žiaci dopestovali v rámci environmentálneho projektu, záujemcovia o fotografovanie sa mali možnosť vrátiť do čias, keď vládla svetu čierno-biela fotografia. Možno budúce lekárky ochotne každému zmerali krvný tlak, stav počasia hlásila meteorologická stanica, neustále obliehaný bol i stánok kresličiek na telo.

            Hlavný program – pestré pásmo rozmanitých prezentácií práce žiakov a učiteľov Gymnázia v Bytči – sa odohrával na javisku divadelnej sály. Odborné práce žiakov boli obohatené o prvky tvorivej dramatiky, a tak divák ani nezbadal, že sa vlastne počas „predstavenia“ učí. Prítomní diváci s nadšením podporovali účinkujúcich  a ich výkony odmeňovali potleskom i povzbudivými výkrikmi. Jednotlivé vystúpenia (prezentácie, divadielka, premietanie animácií, premietanie autorských filmov, hudba, spev a tanec i vtipné vstupy moderátorov) naplnili cieľ tohto podujatia – prezentovať vedomosti, spôsobilosti a zručnosti v rozmanitých projektoch z oblasti jazykov (materinského i cudzích), dejepisu, náuky o spoločnosti, hudobnej a výtvarnej výchovy, umenia a kultúry, matematiky, chémie, biológie, informatiky, fyziky, a ďalších predmetov. Dokázali, že sú schopní odbornú prácu nielen vytvoriť, ale ju i kultivovane predniesť pred početným publikom. Dokázali, že bytčianski gymnazisti majú radi svoju krajinu, kraj, región i mesto, v ktorom študujú a mnohí i žijú. Dokázali, že majú silné vlastenecké cítenie, sú tolerantní, stotožňujú sa s myšlienkami demokracie a humanizmu.

            Vedenie školy vyjadruje poďakovanie účinkujúcim žiakom i učiteľom za dôstojnú reprezentáciu školy a zároveň úprimne ďakuje i všetkým hosťom a návštevníkom – primátorovi mesta Ing. Petrovi Korcovi, poslancovi zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja a členovi Rady školy pri Gymnáziu v Bytči p. Miroslavovi Minárčikovi, rodičom a priaznivcom Gymnázia v Bytči.  Osobitné poďakovanie patrí i vedeniu Základnej školy na ulici Eliáša Lániho, vedeniu Špeciálnej základnej školy internátnej v Bytči, ktorí prítomnosťou na podujatí prejavili ochotu spolupracovať v oblasti vzdelávania žiakov nášho mesta a regiónu. Ďakujeme všetkým za podporu a vytvorenie príjemnej diváckej atmosféry.

            Foto vo fotoalbume

          • Deň narcisov v našom meste

          • Dňa 16.4.2010 sa žiaci 3.A a 3.B triedy nášho gymnázia úspešne podieľali na realizovaní dobrovoľnej finančnej  zbierky, ktorú každoročne organizuje na Slovensku Liga proti rakovine.

            Študenti z obidvoch tried vyzbierali spoločne 2710 € a 85 centov.

            Najúspešnejšia skupina dievčat z 3.B triedy ( Hôrecká, Džuliganová, Dibdáková, Šmehylová )

            vyzbierala  761 € a 79 centov 

            Dievčatám z 3. A triedy ( Labajová, Šmídová, Gjablová ) sa podarilo vyzbierať  500 € a 65 centov.

            Ďakujeme všetkým, ktorí sa na zbierke podieľali a zároveň aj všetkým, ktorí do nej podľa svojich možností prispeli.

          • Úspech - Dobré správy samosprávy

          • Dňa 13.4.2010 boli vyhlásené výsledky 3.ročníka súťaže "Dobré správy samosprávy...", ktorej vyhlasovateľom je Žilinský samosprávny kraj. Na krásnom 2.mieste sa umiestnili študenti našej školy

            - Marek Kramara - Ernest Sawyer - Martin Malobický

            (mimochodom :-) vlaňajší víťazi )

            ĎAKUJEME ZA REPREZENTÁCIU a BLAHOŽELÁME !!!

            Foto si pozrite vo FOTOALBUME...

    • Kontakty

      • Gymnázium
      • 041/5523589
        041/5523588 RŠ a ZRŠ
        0948665611

        školská jedáleň: 0944100883, 0415533979
      • Štefánikova 219/4
        014 44 Bytča
        Slovakia
      • 00160555
      • 2020626333
      • PaedDr. Lenka Jandušíková
      • PaedDr. Jana Jozefiaková
    • Prihlásenie