Gymnázium Bytča v tomto školskom roku privítalo 48 nových prvákov netradičným spôsobom. Hneď prvý školský deň sa začínajúci študenti zhromaždili v novej multimediálnej učebni. Aby si tento slávnostný deň navždy zapamätali, zástupcovia štvrtých, maturitných ročníkov ich ozdobili šerpami s nápisom Gymnázium Bytča 2013-2017. Následne im triedni učitelia odovzdali Spomienočku na tento prvý deň, čiže kartičku s privítaním a výstižnými a povzbudzujúcimi citátmi do nasledujúceho štúdia.
V prvom školskom týždni však prváci absolvovali aj celodenný adaptačný pobyt na chate Pohoda v Súľove. Nádherná panoráma majestátnych skál a typická vôňa letných lúk len zvýrazňovali pocit pohody. Počas krásneho slnečného dňa tak mali mladí ľudia možnosť lepšie sa spoznať pri zábavných a neformálnych zoznamovacích aktivitách, športových a logických hrách, pri opekaní či pri prvom triednom posedení v priestoroch chaty. Spoločné rozhovory o prázdninách, plánoch do budúcnosti či záľubách nemali konca – kraja. Mnohí prejavili aj vlastnú tvorivosť pri vymýšľaní vtipných hier. Výrazná prevaha dievčat urobila z chlapcov džentlmenov, ktorí sa snažili byť zdvorilí a milí k nežnému pohlaviu. Zdá sa, že študenti prvých ročníkov budú tvoriť priateľské a silné kolektívy a spoločne lepšie zvládnu stredoškolské štúdium.
.jpg)