Foto vo Fotoalbume.
Na celoslovenskej súťaži Festival 4 živlov, ktorá sa konala v Bratislave, nechýbalo ani zastúpenie našej školy. Spolu s mentorkami Mgr.Veronikou Behríkovou a Mgr.Renátou Kotúčkovou sa na podujatí predstavilo 7 súťažných tímov, ktoré prezentovali svoje vlastné vedecké projekty pred odbornou komisiou. Celé dva dni nás reprezentovali zo sekundy: Janka Jozefiaková, Gabika Komačková, Katka Martinková, Emka Štefániková a z kvarty: Pavol Bazala, Šimon Gaňa, Naty Gužíková, Tamarka Hujová, Klárka Huláková, Peter Koiš, Eliška Mišutková, Sárka Sedliaková, Nelka Štefániková, Sofi Zacharovská, Simonka Žoldáková.
Hoci sa našim žiakom tentokrát nepodarilo obsadiť medailové priečky, ich vystúpenia boli na vysokej úrovni a predovšetkým dôstojne reprezentovali našu školu. Účasť na takejto prestížnej súťaži je cennou skúsenosťou – žiaci si mohli vyskúšať prezentáciu svojej práce, obhájiť svoje nápady a získať nové podnety do ďalšieho rozvoja.
Súčasťou programu bol aj sprievodný program pripravený organizáciou AMAVET, ktorý účastníkom priniesol zaujímavé aktivity a inšpiráciu z oblasti vedy, techniky a výskumu. Príjemným spestrením pobytu v hlavnom meste bol aj okružný výlet vláčikom Prešporáčikom, počas ktorého si žiaci mali možnosť prezrieť historické centrum Bratislavy, Bratislavský hrad a dozvedieť sa viac o jeho zaujímavostiach.
Ďakujeme všetkým zúčastneným žiakom za ich úsilie, odhodlanie a reprezentáciu školy. Veríme, že získané skúsenosti zúročia v ďalších projektoch a súťažiach.